W dniu 20.06.2022 r. na stronie głównej Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego w AKTUALNOŚCIACH pojawiła się nowa informacja o tym, iż w związku z rosnącym zainteresowaniem myślistwem łuczniczym w Polsce wraz z Polskim Stowarzyszeniem Myślistwa Łuczniczego (Polish Bowhutnig Association) została uruchomiona nowa zakładka na stronie głównej Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego poświęcona temu zagadnieniu.
Po wejściu na powyższy link będzie można znaleźć Statut i Kodeks Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego, statystyki i raporty z różnych krajów Europy gdzie dopuszczone jest polowanie z łukiem oraz kompleksową wiedzę na temat polowania z łukiem jak i o zbliżających się terminach kursów myślistwa łuczniczego IBEP (International Bowhunter Education Program) i zawodów 3D, które stają się coraz bardziej popularne w Polsce promując łuk i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
W nowej zakładce zostały zaprezentowane także ciekawe artykuły i opowiadania z zagranicznych wypraw łuczniczych, galerie zdjęć z targów łowieckich, kursów myślistwa łuczniczego, z organizowanych prezentacji i ścieżek łuczniczych.
Warto zaznaczyć, iż łuk jako narzędzie do pozyskania zwierzyny łownej dopuszczony jest obecnie w 20 krajach Europy.
W Polsce jest już 500 myśliwych łuczników, którzy posiadają międzynarodowe uprawnienia do polowania z łukiem w krajach, w których prawo dopuszcza łuk do polowania.
Na końcu strony przydatne linki i kontakty.
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.