Zarząd okręgowy

Bartosz Bialik
Przewodniczący Zarządu Okręgowego
Łowczy Okręgowy

Bartosz Bialik ukończył studia na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku leśnictwo oraz studia podyplomowe Master of Business Administration w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Zarówno praca dyplomowa inżynierska oraz magisterska na UR w Krakowie dotyczyła tematyki łowieckiej (szkód łowieckich powodowanych przez dziki oraz cech fenotypowych samców jeleni szlachetnych). Przez okres studiów kolega Bartosz był aktywnym członkiem Koła Naukowego Leśników Wydziału Leśnego UR w Krakowie oraz Zastępcą Przewodniczącego Sekcji Łowieckiej Koła Naukowego Leśników. Po zakończeniu studiów podjął pracę w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Jasła, a następnie w Nadleśnictwie Dukla, gdzie zajmował stanowisko podleśniczego oraz osoby odpowiedzialnej za nadzór nad sprawami związanymi z prowadzeniem gospodarki leśnej w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.

Kolega Bartosz jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2011 roku. W 2014 roku uzyskał uprawnienia selekcjonerskie. Posiada także uprawnienia Sędziego, Instruktora oraz Prowadzącego Strzelanie PZŁ. Dodatkowo ukończył także: kurs dla strażników łowieckich, szkolenie z zasad postępowania przy ograniczaniu liczebności populacji bobrów, a także szkolenie z zakresu zasad selekcji, oceny wieku zwierzyny płowej i muflonów oraz wstępnej wyceny medalowej trofeów łowieckich.

Pochodzi z rodziny o głęboko zakorzenionych tradycjach łowieckich – członkami Polskiego Związku Łowieckiego są także jego rodzice oraz wujek. Jest aktywnym członkiem Koła Łowieckiego „Sokół” w Bochni oraz Koła Łowieckiego „Zacisze” w Krośnie. Jako członek Polskiego Związku Łowieckiego oraz Kół Łowieckich co roku aktywnie włącza się także w szereg akcji jak m.in. organizacja Pikniku Rodzinnego czy prelekcji w szkołach i przedszkolach dla dzieci i młodzieży z zakresu tematyki łowieckiej. Od wielu lat jest także członkiem zespołów szacujących szkody łowieckie na terenie dzierżawionych obwodów

Prywatnie jest także posiadaczem psów myśliwskich ras: Wyżeł niemiecki szorstkowłosy, Jamnik szorstkowłosy oraz Jack Russell terrier.

Członek ZO

Kol. Tomasz Kałamarz z wykształcenia leśnik, doktor nauk leśnych (specjalizacja zoologia leśna i łowiectwo).

Tematem zarówno pracy magisterskiej jak i rozprawy doktorskiej realizowanych w Zakładzie Zoologii Leśnej i Łowiectwa SGGW w Warszawie była ekologia dużych ssaków drapieżnych. Zawodowo związany z Lasami Państwowymi, gdzie pracował na wszystkich szczeblach struktury LP. W Nadleśnictwie zajmował się m.in. edukacją przyrodniczą w Leśnym Kompleksie Promocyjnym. Na szczeblu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pracował w Wydziale Ochrony Ekosystemów oraz w Wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej, gdzie pełnił funkcje koordynatora edukacji przyrodniczo-leśnej na terenie RDLP w Krośnie. Obecnie jest pracownikiem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych na stanowisku Inspektora LP w Karpackim Regionie Inspekcyjnym. Jest członkiem PZŁ od 1999 r., członkiem Koła Łowieckiego „Bór” Bircza oraz Koła Łowieckiego „Zacisze” w Krośnie. Posiada uprawnienia Lektor PZŁ w zakresie biologii zwierząt łownych oraz instruktora i sędziego strzelectwa, ma także zdany w Ministerstwie Klimatu i Środowiska państwowy egzamin ze znajomości wykonywania polowania oraz zasad ochrony przyrody.

Kolega Tomasz Kałamarz posiada ukończony kurs z zakresu zasad selekcji, oceny wieku zwierzyny płowej i muflonów oraz wstępnej wyceny medalowej, a także międzynarodowy certyfikat mierniczego CIC. Aktywnie działa w Komisjach Problemowych przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Krośnie, jest członkiem Komisji Szkoleniowej oraz Komisji Oceny i Wyceny Trofeów Łowieckich. Aktualnie pełni funkcję sekretarza w Zarządzie Koła Łowieckiego „Zacisze” w Krośnie, posiada uprawnienia selekcjonerskie.

Członek ZO

Kol. Marcin Bobola z wykształcenia jest prawnikiem, zawodowo związany z Prokuraturą Rejonową w Brzozowie, gdzie pełni funkcję prokuratora. Kolega Marcin jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski PZŁ w Wabieniu Drapieżników, ambasadorem i członkiem Tagart Team – zespołu rozpoznawalnych w środowisku łowieckim i nie tylko osób, związanych z tą tematyką. Ponadto posiada dużą wiedzę z zakresu wabienia drapieżników, jeleni oraz saren, którą chętnie dzieli się z innymi myśliwymi poprzez udział w warsztatach i spotkaniach.

Posiada także dużą wiedzę z zakresu Prawa Łowieckiego, Statutu Polskiego Związku Łowieckiego oraz szeroko pojętej kynologii łowieckiej. Brał udział w wielu konkursach pracy psów myśliwskich jako przewodnik psa, a także jako asystent sędziego. Jest członkiem PZŁ, Klubu Wabiarzy przy ZG PZŁ w Warszawie oraz Koła Łowieckiego „Ponowa” w Krośnie od 2011 r. Aktywnie działa w Komisjach Problemowych przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Krośnie, jest członkiem Komisji Kynologicznej, Komisji Szkoleniowej oraz Komisji Oceny i Wyceny Trofeów Łowieckich. W 2023 r. został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej. Posiada ukończony kurs z zakresu zasad selekcji, oceny wieku zwierzyny płowej i muflonów oraz wstępnej wyceny medalowej. Oprócz myślistwa jest także zapalonym wędkarzem i uczestnikiem wielu zagranicznych wypraw wędkarskich, m.in. do Skandynawii, Patagonii, czy Nowej Zelandii.

Członek ZO

Justyna Wójcik-Leń ukończyła Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Z wykształcenia jest geodetą, doktorem habilitowanym inżynierem nauk technicznych w dziedzinie geodezja i kartografia, dyscyplina inżynieria lądowa, geodezja i transport. Pracuje na stanowisku profesora na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Odnawialnej, w Katedrze Geodezji i Geomatyki. Współorganizuje i uczestniczy w licznych konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych. Jest autorką wielu publikacji naukowych. Ponadto jest Naczelnikiem w Wydziału Środowiska i Rolnictwa, w Starostwie Powiatowym w Brzozowie. Posiada uprawnienia w zakresie gleboznawstwa, gleboznawczej klasyfikacji gruntów i kartografii gleb.

Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2013 roku oraz członkiem Koła Łowieckiego „Jeleń” w Brzozowie. Aktywnie działa w Komisjach Problemowych przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Krośnie, gdzie od 2019 r. jest członkiem Komisji Kultury Łowieckiej, od 2021 r. Przewodniczącą i członkiem Komisji Promocji Łowiectwa, a także członkiem Komisji Szkoleniowej. Pełni także funkcję Rzecznika Prasowego Zarządu Okręgowego PZŁ w Krośnie oraz delegata na Okręgowy Zjazd Delegatów. Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Dodatkowo prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o tematyce łowieckiej w okręgu krośnieńskim. Była redaktorem „Łowca Galicyjskiego” oraz „Łowca Karpackiego”. Należy do ogólnopolskiego Klubu Dian Polskiego Związku Łowieckiego. Została wytypowana przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Krośnie do prestiżowego konkursu „Kobiety dla Polskiej Wsi” i nagrodzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii „Kobieta w Nauce”.

Wykształcenie:        

  • mgr inż. leśnictwa – Akademia Rolnicza w Krakowie, Wydział Leśny – 1998 r.
  • Studia podyplomowe – Akademia Ekonomiczna w Krakowie – 2020 r.


Doświadczenie łowieckie:

  • październik 1993 rok – wstąpienie do PZŁ, członek Koła Łowieckiego „SOKÓŁ” Łączki Jagiellońskie
  • kwiecień 1998 rok– uprawnienia selekcjonerskie


Pełnione funkcje:

  • członek komisji rewizyjnej w KŁ „SOKÓŁ” Łączki Jagiellońskie – do kwietnia 2010r.
  • członek Zarządu koła – Skarbnik – od kwietnia 2010 r. (nadal)
  • delegat na zjazd okręgowy – aktualnie,
  • członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Krośnie – aktualnie.


Odznaczenia łowieckie:

  • Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej,
  • Zasłużony dla Łowiectwa Krośnieńskiego Okręgu PZŁ,
  • Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej (2023 r.)


Informacje dodatkowe:

  • Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Dukla, Koordynator łowieckiego rejonu hodowlanego nr III – „Beskid Niski”,
  • ukończone kilkudniowe szkolenie w zakresie szacowania i wyceny szkód wyrządzanych przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych, 
  • zainteresowania: pasjonat ornitologii, motoryzacja, system informacji przestrzennej, właściciel psów myśliwskich.