Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Polski Dzień na Światowej Wystawie Łowieckiej „One With Nature” w Budapeszcie

Dzisiaj na Światowej Wystawie Łowieckiej „One With Nature” w Budapeszcie obchodzony jest Dzień Polski. Na scenie głównej pawilonu międzynarodowego odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem łowczego krajowego Pawła Lisiaka oraz członków Zarządu Głównego PZŁ Ewy Kraski i Damiana Przestackiego. W inauguracji uczestniczyli także pełnomocnik węgierskiego rządu ds. organizacji wystawy i jednocześnie minister ds. relacji międzynarodowych Zoltán Kovács, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka oraz pełniący obowiązki dyrektora generalnego PGL Lasy Państwowe Józef Kubica. Łowczy krajowy w swoim wystąpieniu nawiązał do szczególnych relacji, które łączą nas z Węgrami i przypomniał, że podobnie jak oni, możemy poszczycić się wielowiekowymi tradycjami łowieckim. Podzielamy te same wartości i widzimy dalsze perspektywy dla rozwoju łowiectwa. O podtrzymywaniu tradycji mówił także Zoltán Kovács i podkreślił konieczność obrony naszych wartości w dzisiejszym świecie. Podziękował za wsparcie udzielone od samego początku przez polską stronę dla idei organizacji wystawy łowieckiej w Budapeszcie. Minister Kovács otrzymał od Zarządu Głównego PZŁ nasz myśliwski regulaminowy kordelas.

Podczas uroczystości otwarcia wystąpił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej oraz zespół sygnalistów Zespołu Technikum Leśnego w Goraju. Odbył się także pokaz psów polskich ras myśliwskich – na scenie pojawiły się ogary i gończe polskie. Natalia Kartawik przedstawiła charakterystykę ras i historię ich powstania. Polskie tradycje myśliwskie reprezentowali także sokolnicy, którzy wystąpili z dwoma sokołami wędrownymi i jastrzębiem Harrisa. O polowaniu  z ptakiem drapieżnym opowiedział sokolnik Adam Mroczek.

Następnie goście udali się na zwiedzanie polskiego pawilonu. Po obejrzeniu naszej ekspozycji Zoltán Kovács pogratulował nam świetnego stoiska.

relacja z wydarzenia tutaj

Galeria dostępna – pzlow.pl

Udostępnij
Twitter
WhatsApp