Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Krosno

Spotkania edukacyjne kwiecień 2024

Jednym z najważniejszych zadań edukacji przyrodniczej jest zapoznanie wychowanków z przyrodą. Edukacja przyrodnicza pozwala dziecku poznać najbliższe otoczenie, w trakcie obserwacji. Pozwala także zrozumieć środowisko, w którym żyje człowiek. Przyroda jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najłatwiej dostępnym i niewyczerpalnym źródłem przeżyć, wiedzy i bezpośrednich doświadczeń.

W końcówce kwietnia 2024 roku Kol. Małgorzata Wolanin i Kol. Bartosz Bialik odwiedzili Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie a Kol. Justyna Wójcik Leń Szkołę Podstawową w Starej Wsi.

Podczas spotkań w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zwierzętach mieszkających w polskich lasach. Przedstawili gatunki, które możemy spotkać w naszych lasach takie jak: jelenie, sarny, dziki. Opowiedzieli również o zającach, kuropatwach, bażantach, wilkach oraz niedźwiedziach. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie nawyki żywieniowe mają zwierzęta leśne oraz w jaki sposób myśliwi dokarmiają je, aby mogły przetrwać zimę. Przekazali także najmłodszym, jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy w lesie lub na łące znajdziemy młode zwierzę. Pokazane dzieciom zostały także myśliwskie trofea – piękne poroża jelenia oraz parostki rogaczy.

Na koniec każdego ze spotkań myśliwi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia oraz każdemu z uczestników wręczyli drobny upominek od ZO PZŁ w Krośnie.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱