XXII Rykowisko Karpackie tradycyjnie przyciągnęło do Zagórza ogromną liczbę sympatyków łowiectwa. Niedzielne obchody rozpoczęła msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej. Nabożeństwo Koncelebrowali również księża myśliwi. Ołtarz został wspaniale przystrojony przez kolegów myśliwych, a sygnaliści zadbali o oprawę muzyczną. Przemarsz 18 pocztów sztandarowych kół łowieckich Krośnieńskiego Okręgu PZŁ ulicami Zagórza prezentował się wyjątkowo i odbył się przy akompaniamencie Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AVANTI”. W tak podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy udali się na miejsce głównej imprezy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Zakucie” w Zagórzu.
Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Łowczego Okręgowego PZŁ w Krośnie Kol. Bolesława Kazalskiego, oraz Prezesa Koła Łowieckiego „Świstak” w Zagórzu Kol. Juliusza Pałasiewicza nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Po wystąpieniach mogliśmy podziwiać piękne mażoretki oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku bloczkowego oraz tradycyjnego. Następnie rozpoczęły się długo wyczekiwane konkursy: konkurs nalewek oraz konkurs na najsmaczniejszy gulasz myśliwski w którym wystartowała również drużyna naszych przyjaciół ze Słowacji. Wręczono także nagrody w organizowanym o poranku konkursie sygnalistów. Gdy w kociołkach warzyły się konkursowe gulasze, głos zabrali członkowie Komisji Kynologicznej „Karpacka Złaja” przy ZO PZŁ w Krośnie. Następnie grupa sokolników zademonstrowała umiejętności swych skrzydlatych podopiecznych.
Przez cały dzień można było próbować najróżniejszych smakołyków serwowanych przez koła łowieckie. Był m.in. bigos myśliwski, wyroby wędliniarskie, pieczony dzik i domowy chleb. Koła Gospodyń Wiejskich serwowały ciasta oraz gołąbki i pierogi. Po zakończeniu konkursów wręczono nagrody za najsmaczniejszy gulasz oraz najlepszą zdaniem jury nalewkę myśliwską, a widzowie mogli skosztować konkursowych przysmaków. W godzinach wieczornych rozpoczął się główny konkurs „XXII Mistrzostw Karpat w naśladowaniu głosu jelenia”. Po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, których bardzo profesjonalny występ stanowił wstęp do zmagań dorosłych. Stoisko promocyjne Lasów Państwowych przyciągnęło głównie najmłodszych, którzy mieli okazję poznać tropy zwierząt, gatunki drzew, a także zdobyć drobne upominki w zorganizowanych konkursach. Na zakończenie wręczono nagrody w konkursie wabiarzy. Kto został do końca, miał okazję wysłuchać występu zespołu „Cała Góra Barwinków”.
Cieszymy się, że nasza impreza angażuje do wspólnego działania leśników i myśliwych, lokalne firmy oraz wolontariuszy. Wysoka frekwencja oraz pozytywne komentarze lokalnej społeczności utwierdzają nas w przekonaniu, że naprawdę warto organizować podobne wydarzenia, dbając o dobry wizerunek łowiectwa.