Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowczy Krajowy nagrodził uczestników akcji ratowania jeleni na zamarzniętym jeziorze

12 lutego w Ińsku (woj. zachodniopomorskie) odbyła się uroczystość podczas której łowczy krajowy Paweł Lisiak uhonorował mieszkańców miejscowości, strażaków oraz rolników, którzy brali udział w akcji ratowania jeleni.

Takich ludzi Polski Związek Łowiecki docenia za wkład. My robimy to na co dzień; gospodarujemy polską przyrodą, i chcemy tę gospodarkę prowadzić tak, żeby ta bioróżnorodność była jak największa i aby to współżycie na linii człowiek-zwierzę było jak najbardziej znośne dla obu stron,

-mówił podczas spotkania Paweł Lisiak

Dodatkowo Polski Związek Łowiecki rozpoczął w tym tygodniu procedurę, aby nagrodzić medalami myśliwych, którzy brali udział w akcji.

Tego typu działania są tak na prawdę naszą łowiecką codziennością. Myślę, ze mało który myśliwy nie ma na swoim koncie uratowania jakiegoś zwierzęcia, zwierzyny – bo to jest też wpisane w naszą etykę łowiecką. 

-wyjaśniał łowczy krajowy

Lisiak podziękował również mediom, które w rzetelny sposób relacjonowały zdarzenie w Ińsku oraz wyraził podziw dla wszystkich myśliwych, którzy codziennie i rzetelnie wykonują swoją prace w łowisku na rzecz polskiej przyrody.

POSŁUCHAJ RELACJI Z WYDARZENIA

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WYDARZENIA W POLSKIEJ AGENCJI PRASOWEJ

Udostępnij
Twitter
WhatsApp