Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Krosno

Mistrzostwa dian w Opolu

Blisko 70 polujących pań wystartowało w VIII Mistrzostwach Dian PZŁ, które odbyły się 8 sierpnia na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu. Tym razem nasze polujące koleżanki rywalizowały w sześcioboju myśliwskim. Gospodarzem zawodów był Łowczy Okręgowy w Opolu Mieczysław Piastowski. W wydarzeniu uczestniczyli Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, członkowie Naczelnej Rady Łowieckiej Zdzisław Dzwonnik i Wojciech Szymański, Zastępca Dyrektora RDLP w Katowicach Hubert Wiśniewski, przedstawiciel Wojewody Opolskiego Janusz Sowa – Komendant Państwowej Straży Łowieckiej w Opolu oraz dyrektor opolskiego oddziału NBP prof. Paweł Frącz.

Jak co roku organizatorzy oraz liczni sponsorzy – m.in. ZO PZŁ w Opolu, ZG PZŁ, Narodowy Bank Polski, Delta Optical, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Incorsa, Magum, Sklep myśliwski „Szóstak”, TAGART, NASTA Poland, FAM Pionki, Centrum Myśliwskie DEER, Pinewood oraz Makama – zadbali o wspaniałą atmosferę i liczne nagrody. Na laureatki zawodów czekały m.in. dwa sztucery, udział w polowaniach w OHZ PZŁ, RDLP Katowice i obwodach opolskich kół łowieckich oraz optyka i odzież myśliwska.

W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół gospodarzy tegorocznych mistrzostw – Alina Zakręta, Nina Kołatek i Dominka Bernacka-Adamczyk – z wynikiem 1342/1500 punktów. Drugie miejsce na podium zajęła ekipa z Olsztyna – Marta Pająk, Ewa Bąk i Alicja Szybińska – uzyskując 1145/1500 punktów. Trzecia lokata przypadła drużynie ZO PZŁ w Słupsku – Dominika Socha, Agata Łabenda i Anna Znamirowska – która zdobyła 1134/1500 punktów.

W klasyfikacji mistrzowskiej pierwsze miejsce zdobyła Alina Zakręta z Opola, wystrzeliwując 458/500 punktów. Srebrną medalistką została Patrycja Myszka z Tarnobrzegu z wynikiem 454/500 punktów, a trzecie miejsce zajęła Dominika Socha ze Słupska, która zdobyła 445/500 punktów.

Najlepiej strzelającą dianą w klasie powszechnej z wynikiem 452/500 punktów została Nina Kołatek z Opola. Drugie miejsce przypadło Marcie Krawiec Grabczak z Rzeszowa, która w sześcioboju myśliwskim wystrzelała 417/500 punktów. Brązowy medal z dziewięcioma punktami mniej wywalczyła Oliwia Myszka z Tarnobrzegu.

W rywalizacji open, czyli w potyczkach zawodniczek z klasą powszechną i mistrzowską, najlepsza okazała się Alina Zakręta z Opola – 458/500 punktów. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Myszka z Tarnobrzegu, która uzyskała tylko cztery punkty mniej od zwyciężczyni. Trzecią lokatę z wynikiem 452/500 punktów wystrzelała Nina Kołatek z Opola, zawodniczka klasy powszechnej.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody wręczyli laureatkom Łowczy Krajowy Paweł Lisiak oraz sędzia główny zawodów Mariusz Maciejewski.