WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE TEMATYKI ŁOWIECKIEJ I LEŚNEJ

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE TEMATYKI ŁOWIECKIEJ I LEŚNEJ

W czerwcu 2021 r. zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne w ramach szerzenia wiedzy wśród dzieci na temat łowiectwa i myślistwa w Przedszkolu Samorządowym im. św. Jana Pawła II w Starej Wsi, w powiecie brzozowskim, w województwie podkarpackim.
Spotkania odbywały się w grupach wiekowych, w których dzieci uczęszczają na co dzień w zajęciach przedszkolnych: KRASNALE, MISIE, PSZSCZÓŁKI, SMERFY, BIEDRONKI. W każdej grupie było około 25 słuchaczy. Łącznie w zajęciach uczestniczyło około 125 przedszkolaków.
Przeprowadzone zajęcia dotyczyły tematyki łowieckiej i leśnej, co było jednocześnie uatrakcyjnieniem omawianego bloku tematycznego. Podczas warsztatów zapoznano dzieci z różnymi gatunkami zwierząt łownych, przeprowadzono konkursy i zorganizowano ciekawą rozmowę o zwierzętach leśnych i o przyrodzie, a także o pracy myśliwego w lesie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się odczytana przez prelegentów bajka o dbaniu o las. Przekazano przygotowane materiały edukacyjne, kolorowanki i rebusy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie i poczęstowano przedszkolaków słodkościami.
Warsztaty przeprowadzili myśliwi – dr inż. Justyna Wójcik-Leń, dr hab. inż. Przemysław Leń należący do Polskiego Związku Łowieckiego, oddział krośnieński, Koła Łowieckiego „Jeleń” Brzozów.

Autor zdjęć: pracownik Przedszkola Samorządowego im. św. Jana Pawła II w Starej Wsi – Katarzyna Gawron